Proč SSL používat?

Na prvním místě z bezpečnostních účelů, v neposlední řadě může ale také zvyšovat kredit Vaší internetové prezentace.

Běžná komunikace po internetu probíhá klasicky nešifrovaně, což má dvě zásadní nevýhody:

1) Možnost odposlechu komunikace - Data zasílaná přes internet lze odposlouchávat obdobně jako například telefonické hovory. SSL certifikáty, které zajišťují šifrování komunikace sice možnosti odposlechu nezabrání, útočníkovi jsou ale data k ničemu.

2) Identifikace druhé strany - Pokud přes internet už komunikujeme šifrovaně, jsou naše data po cestě v bezpečí. Víme ale, komu data zasíláme? Komerční SSL certifikáty jsou podepsány certifikační autoritou, která ověří identitu žadatele o certifikát.

Tím máme nejen jistotu, že zadávané důvěrné informace nikdo neodposlechne, ale je možné také jednoduše ověřit identitu majitele stránek, na kterých je zadáváme.

Proč SSL?

Běžná komunikace po internetu totiž probíhá nešifrovaně. Komunikaci mezi počítači lze tak odposlouchávat obdobně jako např. u telefonních hovorů. SSL certifikáty zajišťují mimo jiné šifrování komunikace. Návštěvníci Vašich stránek pak mohou mít jistotu, že data, která Vašemu serveru předávají (jména, hesla, čísla platebních karet) jsou v bezpečí, jelikož je nikdo odposlechnutím zneužít nemůže.

Proč Thawte?

Na serveru můžete provozovat i vlastní nebo tzv. self-signed certifikát. Přestože šifrování komunikace je zabezpečeno stejným způsobem jako u komerčních certifikátů, má toto řešení však svá úskalí.

Většina internetových prohlížečů uživatele při spojení zabezpečeným certifikátem podepsaným nedůvěryhodnou autoritou, případně sebou samým varuje.

Certifikáty

Tato varování mohou být pro běžné uživatelé do značné míry alarmující a mohou je od navštívení stránky odradit (zejména u IE, kde chybové hlášení neobsahuje žádne konkrétní informace o tom, co se děje).

Proto doporučujeme zakoupení některého z "TYPŮ CERTIFIKÁTŮ" certifikační autority Thawte, jíž vydaným certifikátům dnes celosvětově důvěřuje naprostá většina internetových prohlížečů.

Proč s Active24?

Společnost Active24 s.r.o. je Thawte Premium Partner a má s jejími certifikáty dlouholeté zkušenosti. Kromě zajímavých cen tak získáte také podporu v českém jazyce.

Potřebujete poradit?

rádi vám pomůžeme vybrat ten správný certifikát

Další nápověda k SSL certifikátům

Na tomto webu používáme soubory cookies, abychom mohli zajistit jeho plnou funkčnost, analyzovat návštěvnost a případně přizpůsobit vhodně obsah a reklamu konkrétním uživatelům. Veškeré takto získané informace zpracováváme v souladu s dokumentem Prohlášení o ochraně osobních údajů.