Jak vybrat certifikát?

Základní certifikáty

Certifikáty SSL, které stojí méně než 1000 korun za rok, poskytují základní zabezpečení komunikace bez ověření identity provozovatele stránek. Jsou tak vhodné především pro interní komunikaci nebo tam, kde je nutné použít SSL. Konkrétně může jít o intranety pro zaměstnance či partnery společnosti, základní certifikáty SSL jsou také vhodné pro provoz Facebook aplikací.

Dostupné certifikáty:

Rapid SSL (790 690 Kč/rok)
Thawte SSL123 (1 590 Kč/rok)

Certifikáty s ověřením vlastníka

Certifikáty s ověřením vlastníka jsou ideální volbou pro provozovatele elektronických obchodů. A obecně všude tam, kde by návštěvník stránek měl mít jistotu, že je na webu, kterému může důvěřovat. Zabezpečení SSL lze pak využít například pro bezpečný přenos osobních údajů zákazníka.

Doporučené certifikáty:

Thawte Web Server

Certifikáty pro subdomény

Může nastat případ, že budete chtít zabezpečit firemní stránky www.moje-firma.cz a navíc také stránky elektronického obchodu obchod.moje-firma.cz, případně partnerskou sekci na adrese partner.moje-firma.cz. V tom případě využijete zvláštní skupinu certifikátů s ověřením vlastníka, které zabezpečí nejen hlavní "www" adresu, ale také všechny subdomény ("obchod", "partner" apod.).

Doporučené certifikáty:


Thawte SSL Web Server (OV)

Jak instalovat certifikát

SSL certifikát vám nainstalujeme na váš server, pokud využíváte některý z hostingových programů ACTIVE 24. Pokud provozujete vlastní server nebo máte hosting u jiné společnosti, pak si certifikát můžete nainstalovat podle návodu, jak vytvořit žádost o SSL certifikát pro Apache a IIS.

Potřebujete poradit?

rádi vám pomůžeme vybrat ten správný certifikát

Další nápověda k SSL certifikátům

Na tomto webu používáme soubory cookies, abychom mohli zajistit jeho plnou funkčnost, analyzovat návštěvnost a případně přizpůsobit vhodně obsah a reklamu konkrétním uživatelům. Veškeré takto získané informace zpracováváme v souladu s dokumentem Prohlášení o ochraně osobních údajů.