Jak to funguje

Kdo je provozovatelem certifikační autority ca.cz?

Provozovatelem služby je firma ACTIVE 24, s. r. o., která patří mezi celoevropsky nejvýznamnější poskytovatele služeb v oblasti hostingu a domén. SSL certifikáty nabízíme již od roku 2003.

Co jsou SSL certifikáty?

Protokol (Secure Socket Layer) je v současné době jednou z nejpoužívanějších metod zajištění bezpečného přenosu dat přes počítačové sítě. Pomocí digitálních certifikátů je tak zašifrována veškerá komunikace mezi klientem (webovým prohlížečem, emailovým klientem) a serverem. Při použití SSL může mít uživatel jistotu, že server, kterému odesílá data, je skutečně server, který zamýšlel navštívit, a hlavně, že předávaná data nemohou být "po cestě" odposlechnuta a zneužita třetí stranou.

Nasazení SSL certifikátů je vhodné na místech, kde jsou návštěvníci stránek vyzýváni k zadávání citlivých údajů - např. jmen a hesel při přihlašování. S naprostou samozřejmostí by pak měly být nasazeny zejména na e-shopech a platebních branách, kde je důvěryhodnost a zabezpečení vkládaných údajů nezbytně nutná.

Jak si můžete certifikát pořídit?

Certifikát může pro firmu objednat osoba, která je schopna prokázat existenci organizace. Dále je potřeba zajistit technické informace jako je operační systém a typ webového serveru a vygenerovat žádost o získání certifikátu (CSR - Certificate signing request). Tento postup se u každého webového serveru liší. Připravili jsme pro vás postup jak vygenerovat žádost pro nejběžnější servery Apache a Microsoft IIS. Pokud jste zákazníky ACTIVE 24, vše vyřídíme za vás.

Jak probíhá ověření certifikátu?

Ověření probíhá dvěma způsoby:

  • Ověření domény: Certifikát ověříte tím, že vám certifikační autorita zašle email na vámi zvolenou adresu na vaší doméně a pomocí odkazu v emailu doménu potvrdíte.
  • Ověření společnosti: Certifikační autorita dohledává údaje o společnosti ve veřejně dostupných telefonních seznamech a kontaktuje vás telefonicky.
Na tomto webu používáme soubory cookies, abychom mohli zajistit jeho plnou funkčnost, analyzovat návštěvnost a případně přizpůsobit vhodně obsah a reklamu konkrétním uživatelům. Veškeré takto získané informace zpracováváme v souladu s dokumentem Prohlášení o ochraně osobních údajů.